Зміна в регламенті послуг оформлення працевлаштування в Польщі

У зв'язку з перенасиченням громадянами України ринку праці в Польщі, польські працевлаштовуючі компанії починають міняти умови оформлення і ставлення до працевлаштовуючихся українців.


Раніше працевлаштовуючі польські компанії справно платили своїм українським представникам одноразовий платіж за працевлаштованого працівника. Зараз, коли збут почав перевищувати пропозицію, компанії все частіше відмовляють у платежі своїм представникам, пропонуючи збільшити плату за оформлення послуг для кінцевого споживача.


Окремі компанії, усталені на ринку, маючи надлишок українських клієнтів почали продавати запрошення, що надавалися раніше безкоштовно.


В умовах конкурентної боротьби за старими схемами продовжують роботу компанії, які надають неякісні послуги працевлаштування, залучаючи до себе українців низькими цінами за працевлаштування. Так само колишніх схем дотримуються молоді та невеликі компанії, що не мають великої кількості вакансій і досвіду щодо захисту українських працівників на території Польщі.


З такими тенденціями польського ринку праці зіткнувся керівник програми "ГРСВ Робота" Юрій Миколайович Овдієнко виїхавши до Польщі для моніторингу ситуації. Додатковою метою поїздки стала необхідність особистого контролю умов праці та побуту працюючих українців. Адже з напливом працівників частина компаній стала менше приділяти увагу якості послуг, що надаються або відверто обманювати виїжджаючих на роботу. Ми намагаємося відстежити подібну поведінку і не працювати з такими компаніями.


Раніше ми повідомляли, що кількість бажаючих працевлаштуватися за програмою "ГРСВ Робота" з нульовою ставкою за оформлення (до слова, керівництво ГРСВ не отримувало з цього ні копійки прибутку), зросла до моменту, коли наша партнерська працевлаштовуюча польська компанія не змогла впоратися з потоком. І ми змушені були взяти паузу до поїздки Юрія Миколайовича до Польщі, де він і зіткнувся з новими тенденціями ринку праці.

Тому, згідно з ситуації, що склалася, ми залишаємо нульові ставки на оформлення та безкоштовні запрошення за соціальними категоріями українців, перелік яких можна прочитати за посиланням. Вони будуть працевлаштовуватися по лінії нашої колишньої партнерської компанії.


Для інших претендентів, які працевлаштувалися через інші партнерські компанії, ми змушені ввести ставку за оформлення в мінімальному розмірі 1700 грн., що всерівно нижче існуючих тарифів на ринку подібних послуг.


Просимо взяти до уваги, західні комерційні компанії не схильні до благодійної діяльності, якщо немає вигідних податкових пільг, а цілком націлені на отримання максимального прибутку. Як прийнято говорити - "це бізнес, нічого особистого ..."