Ошукані працівники масово створюють в інтернеті "дошки ганьби" для горе-начальників

Ображені співробітники мстять шефам "чорними списками"

Українці, ошукані роботодавцями, все частіше об'єднуються в інтернеті, створюючи "дошки ганьби". На таких віртуальних майданчиках скривджені співробітники розповідають про те, як саме деякі фірми і їх керівники не виплачують місяцями зарплату, відбирають документи, домагаються близькості або шантажують своїх працівників.

На одній з найбільших "дощок ганьби" нові скарги з'являються практично щодня і обчислюються вже сотнями. Як з'ясувала, найпоширеніша тема скарг – невиплата грошей стажистам. Початківці офіціанти, касири, охоронці та інший обслуговуючий персонал в своїх повідомленнях розповідає про хитрощі, до яких вдаються багато роботодавців, – беруть на стажування новачків, а через кілька днів роботи заявляють, що "ви нам не підійшли", і, відповідно, грошей за роботу не платять.

Частина скарг – обурення людей, зайнятих важкою фізичною роботою. Наприклад, один з будівельників розповідає, що влаштувався в приватну фірму без офіційного оформлення, в результаті після місяця роботи на будівництві отримав рівно половину від обіцяного – лише 4000 грн.

Деякі скарги коментують роботодавці, на адресу яких звучать звинувачення. Наприклад, керівництво однієї аптеки, на яку поскаржилася колишня співробітниця, відповіло так: "Раз вже ви такий борець за справедливість і порядок, написали б і про те, як дотримуєтеся касової дисципліни і підставляєте завідувачів".

Адвокат Іван Ліберман каже, що йому знайома маса випадків, коли стажисти залишалися без виплат: "Влаштовуючись на стажування, можна убезпечити себе, склавши з роботодавцем договір про стажування. Ще такий документ може називатися договором про залучення фахівця".

Багато роботодавців відповідають скаржникам, що ті просто лінувалися, а тепер піднімають галас. Також підприємці кажуть, що таким чином з ними часто зводять рахунки конкуренти.

Джерело "Сьогодні"