Українським мігрантам допоможуть легалізуватися і стати інвесторами

Лише один відсоток трудових мігрантів з України працевлаштовуються за кордоном з офіційних посередників з дотриманням всіх необхідних вимог країни, де вони шукають роботу.

Як повідомляє «УКРІНФОРМ», про це заявив заступник голови Державної служби зайнятості Сергій Кравченко під час дебатів на тему трудової міграції з України. «У нас є проблема нелегальної трудової міграції - лише один відсоток українців працевлаштовуються за кордоном через офіційних посередників», - сказав Кравченко.

За його словами, Держслужба зайнятості запустила інформаційну кампанію, щоб пояснити людям, які хочуть працювати в ЄС, що для захисту своїх прав на території тієї чи іншої країни їм необхідний договір з роботодавцем і страховка.

Кравченко також порушила питання соціального захисту мігрантів після їх повернення в Україну. «У них немає пенсійних накопичень, інших соціальних гарантій», - пояснив він.

Заступник голови відомства також повідомив, що Держслужба зайнятості відкриває для повернулися мігрантів Центри розвитку підприємництва, щоб допомогти людям, які заробили за кордоном гроші, ефективно інвестувати їх в Україну.