Робота майбутнього: яких професіоналів в Україні не замінять роботи

Розбиратися з IT доведеться всім, впевнені футурологи і рекрутери

Футурологи запевняють, що вже в недалекому майбутньому дрони замінять листонош, а замість бібліотекарів і офіціантів працюватимуть роботи. Журналісти "Сегодня" з'ясували, якими можуть стати професії майбутнього.

Нові технології і автоматизація охоплять всі сфери життя, вважає IT-експерт Олександр Кушнір. За його словами, вантажівки поїдуть без водіїв, а будинки буде зводити тільки техніка. Людям знадобиться лише її контролювати.

"Медик буде не просто медиком, а свого роду IT-медиком, який буде аналізувати великі потоки даних. Вже є датчики, програмне забезпечення, яке допомагає визначити стан здоров'я, діагностувати загальний стан пацієнта", – міркує Кушнір.

В Україні традиційно затребувані вчителя і агрономи. Але і їм доведеться звикати до нових гаджетів, кажуть експерти з пошуку роботу.
Через кілька років також виникне потреба у фахівцях з енергоефективності – проектувальниках економних будинків і виконробах, які за допомогою спеціальних програм заздалегідь оцінять якість будівельного матеріалу. Шукати будуть і біотехнологів, здатних знайти альтернативу корисним копалинам.

Що стосується особистих якостей, роботодавці стануть більше цінувати оперативність і креатив. Майбутній фахівець повинен бути професіоналом у багатьох сферах, кожні десять років міняти професію, знати кілька мов, а також вміти працювати віддалено.