Невтішна статистика: 64% українців відчувають емоційне вигорання

Среди предпосылок эмоционального истощения отмечают отсутствие профессионального развития и карьерного роста, а также ощущение безысходности.

В Україні 64% громадян перебувають у стані емоційного вигорання – стан виснаження на тлі хронічного стресу, що призводить не тільки до "блокади" всіх сил людини, а й до втрати відчуття радості від життя.

Про це повідомляється в новому дослідженні Міжнародного кадрового порталу hh.ua.

Згідно з їхніми даними, 22% українців стверджують, що основною причиною такого стану для них є невдоволення роботою. Крім того, серед передумов емоційного виснаження відзначають відсутність професійного розвитку та кар'єрного зростання, а також відчуття безвиході.

У той же час кожен третій українець зазначив, що у нього було емоційне вигорання раніше. Проте, зараз їх емоційне здоров'я не є причиною занепокоєння. Тільки 5% українців повідомили, що не мали такого досвіду, не знають, що таке емоційне вигорання і чи є які-небудь методи боротьби з даними станом.

При цьому кожен четвертий українець зазначає, що боїться втратити роботу, оскільки повинен заробляти кошти для себе і своєї сім'ї. Це в свою чергу додає істотного стресу і впливає на результативність роботи і прискорення процесу емоційного вигорання. Адже якщо більша частина ресурсу витрачається на стабілізацію внутрішнього стану, то досить складно зосередитися на виробничих завданнях.

Серед головних причин, що призводять до емоційного вигоряння, респонденти виділяють:
  • високий рівень багатозадачності і постійне хвилювання з приводу неможливості встигнути виконати всі;
  • відсутність інтересу і задоволення від виконуваної роботи;
  • незадоволеність рівнем фінансової винагороди;
  • низький рівень мотивації.
При цьому кожен п'ятий респондент вважає, що через велику завантаженість на роботі, а також відповідальність він постійно нервує. 18% українців зазначили, що головною причиною емоційного розладу є брак часу на відпочинок, що призводить до фізичного перевтоми і емоційних розладів.

16% опитаних вважають, що їх емоційне вигорання зокрема є наслідком отримання низької заробітної плати. Респонденти не готові знижувати свої вимоги до зарплат. Також вони кажуть про потребу не тільки в гідній оплаті праці, а й у схваленні їх дій з боку керівництва.

У той же час кожен восьмий опитаний відчуває постійний стрес через погані відносини на роботі. "Білі комірці" відзначають, що несприятлива атмосфера в колективі робить негативний вплив не тільки на продуктивність, але і на емоційний стан в цілому.

Тільки десята частина українців відзначає, що головною причиною їх емоційного вигоряння є проблеми в особистому житті. Респонденти говорять про те, що для них першочерговим є питання особистого характеру і життя, а робочі негаразди тільки підсилюють загальний стан апатії.

Емоційне вигоряння, на жаль, може стати не тільки серйозним джерелом проблем на роботі, але і здатне поставити під загрозу фізичне здоров'я. Саме тому вміння протистояти стресовим ситуаціям і є навиком, який варто опанувати.