Як не втратити роботу: ТОП-5 простих правил

Щоб утримати своє робоче місце, робіть більше тих, хто був до вас і хто поруч з вами зараз хоча б на 10%, а краще на всі сто

Знайти хорошу роботу буває нелегко, а залишитися на ній може бути ще складніше. Щоб не втратити щойно знайдену посаду потрібно плідно працювати і вдосконалюватися.

Не розслабляйтеся

На нову роботу вас взяли, тому що ви опинилися кращим серед претендентів, які претендували на посаду. На співбесіді, при виконанні тестового завдання, на випробувальному терміні ви залишалися найкращим. І зарахування в штат компанії – це не зелене світло, що сигналізує, що тепер можна розслабитися і плисти за течією. Навпаки.

Щоб утримати своє робоче місце, робіть більше тих, хто був до вас і хто поруч з вами зараз хоча б на 10%, а краще на всі сто.
До речі, не варто розслаблятися і працівникам з великим стажем, які сповідують філософію – моя робота нікуди від мене не дінеться.

Покращуйте

У будь-якій сфері, на виробництві і в колективі є моменти, які можна поліпшити. Ви нова людина в компанії, у вас свіжий погляд, зараз вам добре видно, що працює не так. Уже помітили? Стривайте, не біжіть до начальства з критичними зауваженнями, підготуйте альтернативні пропозиції. Продумайте свою систему, яка, на вашу думку, принесе підприємству економію, стрімке зростання або популярність, запропонуйте ініціативу керівництва.

Свіжі ідеї, нестандартні рішення завжди затребувані. Та й власники дорожать співробітниками, які вміють оптимізувати робочі процеси і завдання, адже для бізнесу це означає скорочення витрат і зростання прибутку.

Розвивайтеся

Уявіть лікаря, який після закінчення університету не їздить на симпозіуми, не спілкується з колегами, не читає профільну літературу. Мовляв, я все знаю і цих знань достатньо. Він би лікував людей за застарілим протоколом, не застосовував нові препарати і методики лікування і тим самим гальмував процес одужання пацієнта.

Намагайтеся постійно підвищувати свою кваліфікацію. Відвідуйте тренінги, виступайте на профільних заходах, стежте за новими тенденціями у вашій сфері.

Навчаючись новому, відточуючи набуті навички, ви розширюєте свої горизонти і можливості, які допомагають зберегти роботу. Наймачі цінують різнобічних, зі своїм експертною думкою співробітників. Головне – не забувайте натякати начальству, що ви не стоїте на місці.
Умійте "продати" результати своєї праці.

Ви придумали метод, як заощадити компанії велику суму грошей, виготовили на 1000 деталей більше поставленого плану, збільшили клієнтську базу в 5 разів? Говоріть про це. Цілком ймовірно, що керівництво відзначить ваші досягнення, але не виключено, що вони можуть бути сприйняті як належне.

Навчіться "продавати" результати своєї праці, накопичувати їх, аналізувати і в потрібний час надавати звіт безпосередньому начальнику. Цей звіт – ваш помічник, що дозволяє утримати посаду і, можливо, отримати підвищення.

Не бійтеся

Якщо чогось сильно боїшся, то це обов'язково трапляється. Тому перестаньте відчувати страх з приводу того, що ще не відбулося. У компанії ходять чутки про скорочення? Це всього лише чутки.

Добрими фахівцями роботодавці не розкидаються, і якщо ви в своїй сфері ас, то звільнення вам навряд чи загрожує. І навіть якщо воно сталося, не впадайте у відчай, напевно ваша компанія не єдина, і ви знайдете інший варіант, може бути, навіть кращий за попередній.