У Польщі збільшують суму доходу, вільну від оподаткування в два рази

У сусідній Польщі, людина з доходом менше 1490 євро на рік вважається бідняком. За словами віце-прем'єра Польщі, вільна від оподаткування сума для поляків з найнижчим доходом становитиме близько 1490 євро.

Вільна від оподаткування сума для поляків, які отримують найнижчі зарплати, складе 6600 злотих, тобто близько 1490 євро, повідомляє Polskie Radio. Про це 25 листопада заявив віце-прем'єр, міністр розвитку і фінансів Польщі Матеуш Моравецкій. Він зазначив, що зміни, які підуть на користь полякам з найнижчими доходами, можуть вступити в силу з січня 2017 року.

«Треба допомогти найбіднішим, це близько 3 мільйонів чоловік. Адже є люди, які підраховують, на скільки буханців хліба їм вистачить 50 злотих, а не на скільки ланчів. Тому ми збільшуємо суму, вільну від оподаткування, в два рази», - зазначив Моравецкій.

Віце-прем'єр зазначив, що особи, які заробляють від 6600 злотих до 11 тисяч щорічно, зможуть користуватися сумою, вільної від оподаткування, яка буде вище, ніж діюча, однак, поступово буде знижуватися. У свою чергу, для тих, хто заробляють більше 11 тисяч в рік, сума, вільна від оподаткування, складе близько 3 тисяч злотих.

Кілька днів тому Сейм Польщі прийняв закон, який подовжує до 1 січня 2018 року дію нинішнього показника суми, вільної від оподаткування (близько 3 тисяч злотих, тобто 677 євро, щорічно). Закон був відповіддю на вердикт Конституційного суду, згідно з яким, відсутність валоризації вільної від оподаткування суми суперечить Конституції. Наступного тижня законом займеться Сенат Польщі.