Нові правила працевлаштування в Польщі

З 1.01.2018 року польських роботодавців зобов'яжуть отримати платний дозвіл на кожного працівника

На ринку праці в Польщі українців очікують зміни, повідомляє керівник програми «ГРСВ Робота» «Громадського Руху «Соціальне Відродження».

Польський уряд зобов'яже своїх роботодавців оплачувати за кожне запрошення для іноземного працівника суму в розмірі близько 30 злотих.

Запрошення буду перевіряти: Straż Granicy / Policja і податкова - термін очікування близько 30 днів (якщо іноземець раніше працював в Польщі неофіційно по відкритій робочій візі D 05, з 1.01.2018 Податкова може не видати йому новий дозвіл на візу).

Працівник, який не працевлаштується до роботодавця, від якого у нього отримано запрошення - зобов'язаний зняти себе з реєстрації.
Видані запрошення будуть анульовані роботодавцями в короткий термін - так як від дня перетину кордону за кожного працівника роботодавця зобов'яжуть платити податок.

Запрошення за старими правилами видаються до 29 грудня 2017 року, перша ж дата заїзду пізніше 28 травня.

Польща бере працевлаштування іноземців, в тому числі і українців, на додатковий контроль. З одного боку, це ще більше збільшить безпеку робітників, і захистить від неякісних роботодавців, з іншого - ціна робочої візи і термін підготовки документів виросте.

У даній ситуації Юрій Миколайович рекомендує до 28.12.2017 року всім бажаючим працювати в Польщі подати персональні дані на замовлення запрошення. Відкрити запрошення ми можемо, починаючи з січня або лютого місяця, таким чином Ви заощадите гроші і час. Ця інформація стосується також і роботи по безвізу.